Druga odsłona kampanii „Kaczka i Gęś z Polski. Spróbuj po sąsiedzku!” dobiegła końca

Właśnie zakończyły się działania związane z drugą częścią kampanii „Kaczka i Gęś z Polski. Spróbuj po sąsiedzku!”, której celem była promocja mięsa kaczego i gęsiego w Niemczech. Działania promocyjne wystartowały 6 grudnia i trwały do 24 grudnia br. Materiały reklamowe ponownie poświęcone zostały tradycyjnym daniom serwowanym z okazji Świąt, tym razem w roli głównej zobaczyliśmy bożonarodzeniową kaczkę.

Czynności promocyjne dotyczyły przestrzeni internetowej. Głównym elementem kampanii był spot przedstawiający, poznanego przez odbiorców wcześniej Marcina – sąsiada z Polski, przygotowującego aromatyczną kaczkę na świąteczny obiad. W tworzeniu tej kulinarnej kompozycji towarzyszyła mu dynamicznaEtiuda rewolucyjna autorstwa Fryderyka Chopina.
W ramach kampanii powstały także banery reklamowe oraz strona internetowa, na której znalazły się m.in. komentarz eksperta nt. korzyści płynących z włączenia mięsa z kaczki do codziennej diety, a także świąteczne inspiracje na dania z tym wyjątkowym rodzajem dziczyzny.

Przywołany spot cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród niemieckich internautów, został odtworzony blisko 1,7 miliona razy. Odbiorcy chętnie oglądali video do końca, co świadczy o wysokiej jakości kreacji tej odsłony.

Kampania „Kaczka i Gęś z Polski. Spróbuj po sąsiedzku!” została podzielona na dwa etapy. Pierwszy przypadł na listopad i był poświęcony gęsinie. Drugi etap został zrealizowany w grudniu, a wszystkie działania skupiły się właśnie na promocji mięsa z kaczki.

Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. 

O Kampanii „Kaczka i Gęś z Polski. Spróbuj po sąsiedzku!” 

Celem kampanii „Gęś i kaczka z Polski. Spróbuj po sąsiedzku” jest promocja mięsa kaczego i gęsiego na rynku niemieckim. Wysokiej jakości polskie mięso z kaczki i gęsi od lat cieszy się uznaniem wśród europejskich, a w szczególności niemieckich konsumentów. Polscy producenci mięsa wyznaczają wysokie standardy europejskiego chowu i produkcji. Dbają o to, aby mięso eksportowane było najwyższej klasy.  

Kontakt dla mediów 

Dział obsługi mediów Kampanii „Kaczka i Gęś z Polski. Spróbuj po sąsiedzku!”. 

e-mail: kontakt@enteundgansauspolen.de  

Strona kampanii: https://enteundgansauspolen.de/  

Linki do spotu: https://youtu.be/UZbYZK96aNo